У кожному магазині повинен обов’язково міститися «Куточок споживача/покупця», в якому розміщується інформація про найменування власника або уповноваженого ним органу, адреси і номери телефонів органів, що забезпечують захист прав споживачів. Товар належної якості – це товар без дефектів, пошкоджень, технічно та програмно справний, та який відповідає вимогам, встановленим для цієї категорії продукції та умовам договору із споживачем. Вимоги споживача розглядаються після пред’явлення споживачем розрахункового документа, а щодо товарів, на які встановлено гарантійний строк, – технічного паспорта чи іншого документа, що його замінює, з позначкою про дату продажу. Звернутися до магазину з вимогою про повернення грошей за товар або заміну товару у зв’язку з тим, що оскільки ремонт триває більше 14 днів, то товар ремонту не підлягає і недолік у товарі є істотним. Магазин не має права відправляти споживача до сервісного центру або до виробника, він зобов’язаний прийняти товар на ремонт та власним коштом передати товар до гарантійної майстерні. Якщо товар потребує спеціальної установки (підключення) гарантійний строк обчислюється з дня їх здійснення, а якщо день передачі, установки (підключення) чи складання товару встановити неможливо, – з дня укладення договору купівлі-продажу.
Якщо на касі вас просять сплатити більше за вартість, яку було вказано, ви можете відмовитись і будете праві. Неактуальність цінників – проблема не покупців, тому ви маєте право вимагати повернення різниці вартості, якщо вже сплатили, відмовитись від покупки або придбати товар за вказаною на ціннику ціною. У разі, якщо ви помітили таке порушення чи вам відмовляють у задоволенні ваших прав – пишіть до Книги відгуків та пропозицій та до Дерпродспоживслужби. Обмін товару належної якості провадиться, якщо він не використовувався і якщо збережено його товарний вигляд, споживчі властивості, пломби, ярлики, а також розрахунковий документ, виданий споживачеві разом з проданим товаром. Також частина 2 статті 17 Закону України «Про захист прав споживачів» зобов’язує продавця всіляко сприяти споживачеві у вільному виборі продукції. Стаття 50 Конституції України гарантує кожній людині право вільного доступу до інформації про якість харчових продуктів і предметів побуту, а також право на її поширення.
Запити покупців, про які йде мова в даній статті, не розглядаються, в разі, якщо постачальник послуг зможе привести аргументи того, що недоліки з’явилися через недотримання правил експлуатації та зберігання придбаного товару. Ви, в свою чергу, маєте право бути присутніми при перевірці особисто або залучити представника. Згідно зі статтею 34 Конституції України, кожен має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб ─ на свій вибір. Інших підстав для обмеження права фотографувати товар Конституція не зазначає. Якщо продавець відмовляється повертати гроші за неякісний товар, потрібно звертатися до Державної служби України з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів – Держпродспоживслужби.
Строки Розгляду Питання
Згідно статті 23 Закону України “Про доступ до публічної інформації” оскарження рішень, дій чи бездіяльності розпорядників інформації можуть бути оскаржені до керівника розпорядника, вищого органу або суду. Дочекайтеся опрацювання вашого звернення та зворотного дзвінка від наших спеціалістів з підтвердженням про запис на прийом. Як mafguard.org.ua швидко продавець повинен відремонтувати товар з недоліками. Замінити товар на такий самий, або аналогічний, якщо є в наявності у продавця. Часто трапляється так, що прийшовши додому розумієш, що новокуплена річ зовсім тобі не пасує, не підходить розмір, колір тощо. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися.
Строк Та Вартість Надання Послуги
Якщо огляд не виявив ніяких підстав для відмови в прийомі телефону назад в магазин на реалізацію, покупець може або повернути свої гроші, або обміняти смартфон на новий, в тому числі з доплатою. Наприклад, існує таке поняття як гарантійний строк на товар. Це строк, протягом якого виробник (продавець) зобов’язується безкоштовно відремонтувати або замінити продукцію. Звертатися зі своїми вимогами до продавця необхідно до того, як спливе гарантійний строк, вказаний в документах на товар.
“Для того, щоб УЗПП провело перевірку і вийшло на підприємство, їм потрібна згода центрального органу виконавчої влади” – сказав експерт. Проте, він не заперечував, що у більшості випадків, коли УЗПП проводила перевірки, питання про заміну неякісного товару все-таки вирішувалося. Один починає діяти з дня покупки, але, на відміну від гарантії виробника, покриває деякі негарантійні випадки – пошкодження при падінні, через перепад напруги, потрапляння рідини тощо. Приклади – «Абсолютний захист» в «Ельдорадо» або «МайстерСервіс» від «Фокстроту». Якщо продавець відмовився повернути гроші, можна звернутися до Держпродспоживслужби або суду. Під час придбання товару (оплати послуг, робіт), вам мають видати касовий чек (якщо товар тривалого зберігання – товарний чек).
Її проводять за рахунок продавця/виробника/виконавця. Якщо товар зламався з вашої провини, на ньому немає передбачених експлуатаційними документами пломб і гарантійного талона, ви втрачаєте право на обслуговування по гарантії. Іноді продавці плутають термін повернення товару з гарантійним. Це відбувається як випадково, так і навмисно — щоб відсіяти невпевнених покупців.
Умови публічного договору встановлюються однаковими для всіх споживачів, крім тих, кому за законом надані відповідні пільги. Супермаркет взяв на себе обов’язок продавати товари кожному, хто до нього звернеться, тобто виконувати умови публічного договору купівлі-продажу (як готелі, банки, установи зв’язку). Це регулюється статтею 633 Цивільного кодексу України. • Прийнявши товар, магазин видає покупцеві акт про його повернення і пересилає гроші за нього назад банку.